Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi, sağlık hizmetleri almak veya tedavi görmek amacıyla, bir başka ülke ya da şehire seyahat etme işlemidir.İnsanlar, dünya çapında giderek artan bir şekilde, kendi ülkeleri yerine, başka ülkelerde bütçe dostu,güvenli ve kaliteli sağlık hizmeti almak için seyahat etmektedirler. Medikal turistler, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere, genellikle, gelişmiş ülkelerin vatandaşlarıdırlar. Bu kişiler, harika bir tatili, oldukça ekonomik fiyatlarla satın aldıkları sağlık hizmetleriyle birleştirmeyi amaçlamaktadırlar. Türkiye, son yıllardaki başarılı reformlar sayesinde, sağlık turizminde önemli gelişmeler kaydetmiştir. Sağlık hizmetlerinin kalitesi, ulaşılabilirliği ve teknolojik alt yapısı oldukça tatminkar seviyelere ulaşmıştır.

Dental Sağlık Turizminin Avantajlarını Bizimle Öğrenin

Kliniğimiz, T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Sağlık Turizm Yetki Belgesi’ne sahiptir. Bu yetki belgesi, kliniğimizin, sağlık turizmi için yeterlilik ve hizmet kalitesinin bir kanıtıdır. Türkiye’de, sağlık turizmi kapsamındaki bir hasta, sağlık turizm yetki belgesi olmayan bir sağlık kuruluşunda tedavi görürse, sigorta şirketleri ve/veya resmi kurumlar ile sorun yaşayabilir.Yetkilendirilmiş bir sağlık kuruluşunda tedavi görmek, tedavinizin kalitesini ve yasallığını garanti altına alır. Yetki Belgesi sahibi bir sağlık kuruluşunda tedavi gördüğünüzde, sağlık turizmi konusunda bazı promosyon ve teşviklerden (KDV muafiyeti, uçuş ve konaklama promosyonları vs.) de faydalanabilirsiniz.

Kliniğimiz, dental sağlık turizmi konusunda tecrübe sahibi olup, İzmir,Türkiye’de tedavi görmek isteyen sağlık turizm kapsamındaki her ülkeden hastaya hizmet vermektedir.

Türkiye’de Sağlık Sistemi

Türkiye yakın gelecekte Avrupa Birliği’ne katılmayı hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda, sağlık hizmetlerinin kalitesi, teknik ve medikal standartların Avrupa Birliği ile tam uyumu konusunda çalışmalar yürütülmektedir.Bu standartlar, bağımsız gözlemciler tarafından da denetlenmektedir.Sağlık Bakanlığı, özel sağlık kuruluşlarının uymaları gereken standartları belirlemekte ve denetlemektedir.

Sık Sorulan Sorular

Kliniğinizden bir randevu nasıl alabilirim?

Bize doğrudan telefon, e-mail, canlı sohbet ya da fax yoluyla ulaşabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan bizi arayabilir ya da sitemizdeki formu,özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda doldurup bize yollayabilirsiniz.

Ailem tedavim sırasında bana eşlik edecek? Nerede konaklayabilirler?
Türkçe konuşamıyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?
Türkiye’ye nasıl geleceğim?
Tedavi işlemlerim için vergi ödemeli miyim?
Kliniğiniz Sağlık Turizmi için yetkili midir?
Özellikle, tedavimin teşhis ve takip süreçlerinde sık olarak Türkiye’de bulunmam gerekirse her sefer için vize almalı mıyım?
Bir vizeye ihtiyacım var mı? Havalimanında vize için başvurmak mümkün mü?
Size hangi dokümanları ulaştırmalıyım?
Dental randevu alırken hangi bilgileri vermeliyim?
Randevu almadan kliniğinizde tedavi görebilir miyim?
Sterilizasyon süreçleriniz hakkında beni bilgilendirir misiniz?