Hekimlerimiz

Dr. Aziz Kerim TÜRKOĞLU

Dr. Aziz Kerim TÜRKOĞLU, 1969 yılında Erzincan’da doğdu. İlk, orta (Saint-Joseph) ve lise eğitimini İzmir’de aldı. 1986 yılında, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girdi. 1991 yılında bu fakülteden dönem birincisi olarak mezun oldu. Askerlik hizmeti sonrasında, 1993 yılında, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda Ortodonti Doktorasına başladı. Doktora eğitimi sırasında, Alexander, Burstone, Marcotte, Gianelly ve Bennett gibi dünyaca tanınan ortodontistlerin eğitim programlarını tamamladı.Ortodonti doktorasını tamamladıktan sonra, 1998 yılında eşi Diş Hekimi Burçak Türkoğlu ile İzmir Alsancak’ta kendi kliniğini açtı. 2005 yılında Dr.R.G. Alexander tarafından davet edildiği Texas-Arlington’da , Alexander Vakfı tarafından, kendisine, "Uluslararası Alexander Disiplin Eğitimcisi" ünvanı verildi.

Dr.Kerim Türkoğlu, 2005 yılından bu yana, diş eksikliği vak’alarının ortodonti ve implantoloji ile birlikte kombine tedavileri üzerine de çalışmaktadır. Dijital diş hekimliği ile de yakından ilgili olup dental implantların üç boyutlu dijital tomografi destekli planlanması ve yerleştirilmesi ile dijital gülüş dizaynı konularında klinik çalışmaları mevcuttur.

Dr. A. Kerim TÜRKOĞLU, diş hekimliği konusundaki gelişmeleri takip etmek için yurtiçi ve yurtdışında bilimsel etkinlik, seminer ve kongrelere düzenli olarak katılmaktadır. T.C.Kültür Bakanlığı tarafından orijinal bilimsel eser olarak tescil edilmiş olan ‘Ortodontinin Esasları’ adlı kitabın yazarıdır. 2010 yılından beri, diş hekimlerine, Ortodonti, Dijital Dental Fotoğrafçılık ve Dijital Gülüş Dizaynı konularında seminerler vermektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.Evlidir ve bir kız evlat sahibidir.


 

Diş Hekimi Burçak TÜRKOĞLU

Diş Hekimi Burcak TÜRKOĞLU 1974 yılında İzmir’de doğmuştur. was born in Izmir. İlk, orta ve lise eğitimini Manisa’da aldı. 1991 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girdi.

1998 yılından beri, İzmir Alsancak’taki kendi kliniğinde çalışmaktadır. Diş hekimliğindeki son yenilikleri takip edebilmek amacıyla, Porselen Lamina Veneerler, Dental Diode Lazerler, Ortodontik İmplantlar, Dijital Gülüş Dizaynı, Dental Fotoğrafçılık gibi konularda mesleki kursları tamamlamıştır.Ulusal ve uluslararası pekçok kongre,seminer ve eğitim programlarına katılmaya devam etmektedir.Özellikle, Restoratif Diş Hekimliği,, Dijital GülüşDizaynı , Estetik Diş Hekimliği ve Ortodonti konuları ile ilgilenmektedir. İngilizce bilmektedir. Evlidir ve bir kız evlat sahibidir.